Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 biologia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez ~ktos~, 10 maja 2010 r. o 11:06 Powrót do artykułu
1klasistka napisał:
jezu ludzie nie przesadzajcie jestem w 1klasie liceum i podstawa bio była dla naprawdę prosta.. jak robilam zadania to sądzę, że te 70% bym miała na pewno.. jestem w 1/3podręcznika do1klasy.. a w gim też miała taka beznadziejną biologię.. wszystko z tekstów wynikało;D rozsz juz troche gorzej ale te30% też by sie uzbierało;p
>jak taka cwaniara jesteś to leć od razu na Harvard
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
7 jest źle. Tam powinna być krzepliwość krwi i że trombocyty tworzą skrzep. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomyliłam się. Chodziło mi o 5 !!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w siedemnastym jest bląd bo pisze niezazywanie a tam chodzi o podanie zalecen wiec, bynajmniej moim zdaniem powinno byc ze jest zalecane zazywanie kwasu foliowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tez mi sie wydaje ze w 5 jest blad... ja nawet o trombocytopenii nie słyszałam... ale jak widac taka odpowiedz jest na wszystkich stronach w sieci :/ ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak ta trombocoś przecież jeśli by ta choroba była to powinni ją umieścić w podręczniku a nie kurcze wielkie zaskoczenie hmmmm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hej czy ktos wie czy z podstatwowa biologia zdana mniej wiecej na 70 % dostane sie na poloznictwo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mm napisał:
hej czy ktos wie czy z podstatwowa biologia zdana mniej wiecej na 70 % dostane sie na poloznictwo?
w moim wyrze , ze mną razem => tak , przyjmuję z takim wynikiem:P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wydaje mi się, że w kluczu do podstawy są błędy: moja propozycja: z4 a) przeciwciała typu B w osoczu tych grup krwi z5 a)krzepnięcie wydzielanie czynnika krzepliwości - serotoniny, tworzenie skrzepu - trombocyty uwięzione w siatce stworzonej przez włókna fibryny z17 1. ZAŻYWANIE kw. foliowego z21 a) 24 kodony (1 kodon = 1 aminokwas) myślę, że te odpowiedzi mogą być bardziej prawdopodobne w oficjalnym kluczu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zad.4 wg mnnie jest niedoprecyzowane, czy chodzi tutaj o biorce, ktory dalby prawidlowa krew, czy o biorce z rysunku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za ten wykres co oni zrobili na pewno nie będzie 2 pk. Z tego wykresu nie wynika co to są za liczby i co one znaczą, gdzie jest naniesiona na osie podstawowa legenda w postaci g/dobę?? Żenada z takimi specami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
włókna drzewne owszem pełnią funkcję wzmacniającą, ale miękisz drzewny pełni funkcję SPICHRZOWĄ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
21 pytanie w podstawowej...coz oni tu wypisuja? 24 aminokwasy to 8 kodonów? chyba 24 aimokwasy to 24 kodony ( zgodnie z zasda 1 kodon koduje 1 aminokwas) a nukleotydow faktycznie 72
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nasza facetka od bio powiedziala ze z tym ph co do lipaz moze byc jako argument, takze nie ma co wydziwiac - co nie zmienia faktu ze najlepiej bylo napisac o emulgacji przez zolc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żadnych wykresów ja nie moge same schematyczne zadania nie trzeba było się w ogóle uczyć zeby coś napisać ALE była trudna więc progi może będą niższe ps. miękisz drzewny pełni funkcję spichrzową wiec tego nie powinno się pisać ale nie wiem jak na to spojrzą egzaminatorzy bo sam nie napisałem tego miękiszu i nie wiem czy bez tego uznają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś z was również miał rozerwany arkusz z rozszerzenia?? Bo u mnie wszyscy mieli te naklejki, co to niby powinny być nienaruszone do momentu rozpoczęcia egzaminu u góry i na dole przerwane jakby ktoś podglądał te arkusze...tylko z boku mieliśmy zabezpieczony...może tak być?? Trochę nie halo;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam, ale kto pisał te odpowiedzi? Ktoś kompetentny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaneta napisał:
Czy ktoś z was również miał rozerwany arkusz z rozszerzenia?? Bo u mnie wszyscy mieli te naklejki, co to niby powinny być nienaruszone do momentu rozpoczęcia egzaminu u góry i na dole przerwane jakby ktoś podglądał te arkusze...tylko z boku mieliśmy zabezpieczony...może tak być?? Trochę nie halo;/
ja miałam na dole przerwane;PP ale prace wyciągali przy nas z tej foli więc nikt nie podglądał tylko to coś w oke;PP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez mialam przerwany na dole...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ej ja też miałem przerwany! o co kurde chodzi? zróbmy afere hehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...